Kérdése van? +36 30 860 5393

Ingatlan jog

Ügyvédet keres vagy jogi kérdései vannak? Keressen bizalommal!

Legyen problémamentes leendő ingatlana megvásárlása, bízza ránk ügyei intézését!

vagy keressen minket a
+36 30 860 5393-as telefonszámon

Teljes körű ügyvédi szolgáltatás az ingatlanjog területén

Minden ingatlan, annak jellegétől függően (ház, lakás, földterület stb.) komoly anyagi tételnek számít. Mindezek ajándékozásával, adás-vételével, bérbeadásával kapcsolatos jogügyletek számos buktatót rejtenek, amelyet könnyedén kikerülhet egy, az ingatlanjog területén jártas ügyvéd közreműködésével!

A jogi tanácsadástól az okiratszerkesztésen át a kapcsolódó földhivatali ügyintézésig határozottan képviseli Önt a Dr. Hóbor Nóra Ügyvédi Iroda, hogy érdekei és céljai maradéktalanul érvényesüljenek.

Az ügyintézés kivétel nélkül gyorsan, igényeinek és idejének figyelembevételével történik, folyamatos kommunikáció mellett. Ügye minden lépéséről és annak eredményéről széleskörű tájékoztatást kap. Az ingatlanügyek során (ingatlan adásvételi szerződés, ingatlan ajándékozás, ingatlan csere stb.), ha Ön igényli, lehetőséget adunk az on-line ügyintézésére is, így ebben az esetben az ingatlanügy előkészítése elektronikusan történik, és Önnek csupán a konzultációhoz és aláíráshoz kell befáradnia irodánkba. Ezzel időt és pénzt takarítunk meg Önnek.

Gyakran feltett kérdések és megnyugtató válaszok

Az adásvételi szerződés elkészítéséhez az alábbi adatokat szükséges megadni:

  • a szerződő felek neve, születési helye és ideje, a felek édesanyja neve, személyi azonosító jele, személyazonosító igazolvány száma, adószáma és lakcíme;
  • az ingatlan helyrajzi száma;
  • az egyes vételárrészek összege, illetve azok megfizetésének módja és határideje;
  • az energetikai tanúsítvány száma;
  • banki átutalással történő fizetés esetén az eladó bankszámlaszáma.

 

Amennyiben Önnek jogellenesen kárt okoznak, Ön azonnal kártérítést követelhet és a károkozó köteles a teljes kárát megtéríteni.

 

Minden károkozás jogellenes, kivéve, ha a károkozó a kárt

  • a károsult beleegyezésével okozta;
  • a jogtalan támadás vagy a jogtalan és közvetlen támadásra utaló fenyegetés elhárítása érdekében a támadónak okozta, ha az elhárítással a szükséges mértéket nem lépte túl;
  • szükséghelyzetben okozta, azzal arányos mértékben; vagy
  • jogszabály által megengedett magatartással okozta, és a magatartás más személy jogilag védett érdekét nem sérti, vagy a jogszabály a károkozót kártalanításra kötelezi.

 

A teljes kártérítés körében a károkozó köteles megtéríteni

  • a károsult vagyonában beállott értékcsökkenést;
  • az elmaradt vagyoni előnyt; és
  • a károsultat ért vagyoni hátrányok kiküszöböléséhez szükséges költségeket.

 

A károkozás jogellenességét a magyar jog vélelmezi, külön azt nem kell bizonyítania.

Az ügyvédi tevékenységről szóló törvény alapján az ügyvéd az ellenjegyzéssel tanúsítja, hogy az okirat a jogszabályoknak megfelel, a felek nyilatkoztak arról, hogy az okiratban foglaltak megfelelnek az akaratuknak, az okiratban megjelölt felek, illetve az eljáró képviselőik azonosítását elvégezte és az okiratot a felek előtte írták alá vagy az okiraton szereplő aláírást előtte sajátjukként ismerték el.

A létesítő okiratot közjegyzői okiratba vagy ügyvéd, illetve valamelyik alapító kamarai jogtanácsosa által ellenjegyzett magánokiratba kell foglalni.

Ha a házastársak a házastársi közös vagyont szerződéssel osztják meg, a szerződés akkor érvényes, ha közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba foglalták. 

A házasságot a bíróság bármelyik házastárs kérelmére felbontja, ha a házasság teljesen és helyrehozhatatlanul megromlott.

A házasság teljes és helyrehozhatatlan megromlása állapítható meg különösen abban az esetben, ha a házastársak között az életközösség megszűnt, és annak helyreállítására – az életközösség megszűnéséhez vezető folyamat, illetve a különélés időtartama alapján – nincs kilátás.

A házasság felbontására két lehetőség van:

 

  1. Közös megegyezéssel történő bontás

 

Ha a felek között egyezség van, akkor a bíróság a házasság megromlásához vezető okok feltárása nélkül bontja fel a házasságot.

 

Erre azonban csak abban az esetben van lehetőség, ha a házastársak az alábbi kérdések mindegyikében, kivétel nélkül megegyeztek, és a perbeli egyezségüket a bíróság jóváhagyta:

  • a közös gyermek tekintetében a szülői felügyelet gyakorlása,
  • a különélő szülő és a gyermek közötti kapcsolattartás,
  • a gyermek tartása,
  • a házastársi közös lakás használata, valamint
  • ez iránti igény esetén a házastársi tartás.

 

Amennyiben bármelyik fenti kérdésben nem sikerül a házastársaknak megegyezniük, úgy a közös megegyezéssel történő bontásra nincsen lehetőség.

 

  1. Tényállásos bontás

 

Amennyiben a felek az előző pontban foglalt kérdések tekintetében nem tudnak megegyezni, úgy a bíróság vizsgálja a házasság megromlásához vezető okokat, amelynek eredményeként dönt a szülői felügyelet gyakorlásáról, a kapcsolattartásról, gyermek tartásáról, a közös lakás használatáról és a házastársi tartásról.

Az előszerződésben a felek abban állapodnak meg, hogy az előszerződésben meghatározott későbbi időpontban egymással szerződést fognak kötni, vagyis az adásvételi szerződés megkötésére vonatkozóan vállalnak kötelezettséget.

Az adásvételi szerződésben a felek megállapodhatnak abban, hogy a vevő a vételárat a szerződésben megjelölt időpontokban és részletekben fizeti meg. Az előleget (vételárrészletet) a teljes vételárba be kell számítani, és amennyiben a szerződés utóbb mégis meghiúsul, a már megfizetett előleg visszajár. Az előleg mértékének meghatározása a felek megállapodásától függ.

 

Az előleggel ellentétben a foglaló a kötelezettségvállalás megerősítése, egyfajta biztosíték. Az adásvételi szerződésen egyértelműen rögzíteni kell, hogy az adott összeg foglaló jogcímén kerül megfizetésre és annak jogi természetét a felek ismerik. 

 

A szerződés meghiúsulása esetén – a felróhatóságtól függően – az adott foglaló elvész, a kapott foglalót pedig kétszeres összegben kell visszafizetni. Amennyiben az adásvételi ügylet egyik félnek sem, vagy mindkét félnek felróhatóan hiúsul meg, úgy a felek az eredeti állapotot állítják vissza a foglaló összegének visszafizetése mellett. A szerződés teljesülése esetén az adott foglaló a vételárba beszámít.

 

Tehát ha például a foglaló összege 2.000.000,- forint, és a szerződés a vevőnek felróható okból hiúsul meg, úgy a vevő elveszíti a foglalóként megfizetett 2.000.000,- forintot. Amennyiben pedig a szerződés az eladónak felróható okból hiúsul meg, úgy az eladó köteles lesz 4.000.000,- forintot megfizetni a vevő részére.

Az bevett gyakorlat szerint a foglaló összege a vételár 10%-a, azonban a szerződő felek ettől eltérhetnek. A túlzott mértékű foglaló összegét azonban a kötelezett kérelmére a bíróság mérsékelheti.

A közös tulajdon megszüntetését bármelyik tulajdonostárs követelheti.

Ha a cég létesítő okirata szerződésminta alapján készül, és az eljáró ügyvéd azt csatolja a cég alapításának bejegyzése iránti kérelméhez. A bejegyzési kérelem elbírálásáról a cégbíróság a bejegyzési kérelem érkezését követően, az adószámról való adóhatósági értesítéstől számított egy munkanapon belül határoz.

EBBEN SEGÍTÜNK:

Megfizethető áron, ügyfélbarát módon, gyorsan és hatékonyan oldjuk meg az ügyfeleink jogi problémáit

Az ingatlanjogi ügyek (adásvétel, ajándékozás, haszonélvezet alapítása, törlése, az ingatlanon fennálló terhek törlése, stb.) mellett valamennyi polgári jogterületet érintő probléma megoldásában is segítünk.

Teljes körű ügyintézés az ingatlanjog területén

Termőfölddel kapcsolatos ügyintézés

Szerződések, megállapodások, szabályzatok megszerkesztésével, ellenjegyzésével kapcsolatos teljes körű ügyintézés

Házasság felbontásával, házassági vagyonközösség megosztásával, a kapcsolódó peres eljárásokkal kapcsolatos ügyintézés

Hagyatéki eljárásokkal kapcsolatos teljes körű ügyintézés

Jogi tanácsadás

Jogi segítségre vagy tanácsra van szüksége? Keresse irodánkat bizalommal!

Legyen problémamentes leendő ingatlana megvásárlása, az ügyintézést pedig bízza a Dr. Hóbor Nóra Ügyvédi Irodára.

A FOLYAMAT:

Így fogunk együtt dolgozni
jogi problémáinak megoldásán:

01.

Konzultálunk, megismerjük jogi problémáit

A kapcsolatfelvétel után telefonon és e-mailben is rugalmasan elérhető vagyok. A konzultáció célja, hogy megismerhessem jogi problémáját.

02.

Ellenőrzöm az ingatlan jogi státuszát majd előre kiszámítjuk és megmondjuk a költségeket

Nem lesznek meglepetések, ugyanis minden várható költségre az elején kitérünk, így megspórolhatja a fejfájásokat, és az átláthatatlan folyamatokat mellett a nem várt költségeket.

03.

Teljes körű ügyintézéssel nemcsak az ügyvédi munkát és jogi segítséget fogja megkapni, hanem nyugalmat is

Amire szükség van a folyamat során, azt elintézzük, hogy ne Önnek kelljen sorban állnia hosszú órákon át és ügyet intéznie.

04.

Elkészítjük a megállapodásnak megfelelő szerződést majd szerződéskötéskor újból átbeszéljük és értelmezzük a szerződés valamennyi pontját

Csak akkor vagyunk nyugodtak, ha olyan szerződés kerül aláírásra, amely mindkét fél számára maximálisan megfelelő.

Kérdése van? Töltse ki űrlapunkat és rövid időn belül felvesszük Önnel a kapcsolatot.

Kérjük, adja meg adatait és lehetséges kérdéseit, hogy a Dr. Hóbor Nóra Ügyvédi Iroda kollégája felkészülten tudja felvenni Önnel a kapcsolatot.

Az űrlap kitöltése mellett lehetősége van telefonon is felvenni velünk a kapcsolatot a +36 30 860 5393-as telefonszámon.